Najwyżej punktowane czasopisma naukowe. Tytuły i języki publikacji.

Pisząc pracę naukową, należy się odpowiednio zastanowić, w jaki sposób chce się ją udostępnić światu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydać swój tekst w postaci książki lub jako artykuł w czasopiśmie naukowym. Decydując się na tę drugą opcję, warto jest wiedzieć, jakie są najwyżej punktowane czasopisma naukowe dotyczące danej dziedziny. Wiedza ta może pomóc w uzyskaniu większej liczby punktów dla uczelni. Umożliwia jednocześnie zdobywanie kolejnych tytułów naukowych. Dowiedz się, do jakich czasopism warto pisać artykuły naukowe.

Tłumaczenia publikacji naukowych

Artykuł naukowy – co to takiego?

Czym jest artykuł naukowy? To recenzowany artykuł opublikowany w czasopiśmie naukowym lub w recenzowanych materiałach z międzynarodowej konferencji naukowej. Taka praca naukowa jest oparta na dowodach empirycznych. Może ona wspierać hipotezę oryginalnymi badaniami, komentować aktualne trendy w określonej dziedzinie lub opisywać istniejące już badania. Co ważne, za pisanie artykułów do odpowiednich czasopism naukowych otrzymuje się punkty dla uczelni.

Dzięki nim, dana jednostka może znaleźć się wyżej w rankingach, co wiąże się m.in. z możliwością prowadzenia szkoły doktorskiej. Dodatkowo pracownicy naukowi, po zdobyciu określonej liczby punktów mogą zdobywać nowe stopnie naukowe, np. habilitację doktoratu. Najlepiej więc swoje prace publikować w najwyżej punktowanych czasopismach. Zastanawiasz się pewnie, które pozycję się do nich zaliczają. Sprawdź, jakie są najwyżej punktowane czasopisma naukowe i które z nich są dostępne online.

Najwyżej punktowane polskie czasopisma naukowe

Zacznijmy może od polskich czasopism naukowych. Oczywiście, publikacji w języku polskim jest nieco mniej niż tych dostępnych w języku angielskim. Niemniej jednak warto jest je znać i pisać do nich artykuły. Jak wynika z oficjalnego wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki, najwyżej punktowane polskie czasopisma naukowe online to:

 • Polish Archives of Internal Medicine – Polskie Archiwum Medycyny Wewnętrznej.
  Liczba punktów za publikację w tym czasopiśmie wynosi 100. 
 • Kwartalnik Historyczny.
  Liczba punktów za publikację w tym czasopiśmie wynosi 100.
 • Studia Religiologica – Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Liczba punktów za publikację w tym czasopiśmie wynosi 100.
 • Przegląd Prawa Konstytucyjnego.
  Liczba punktów za publikację w tym czasopiśmie wynosi 100.
 • Kardiologia Polska.

Liczba punktów za publikację w tym czasopiśmie wynosi 70.

Medyczne czasopisma naukowe i ich punktacja

Należy zwrócić uwagę na to, że czasopisma te może i są napisane w języku polskim, lecz dotyczą zupełnie różnych dziedzin. Jak to więc wygląda w odniesieniu do poszczególnych kategorii? Sprawdź, jak wyglądają najwyżej punktowane medyczne czasopisma naukowe:

 • Accounts of Chemical Research. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki chemiczne. Dostęp online: tak.
 • Acta Neuropathologica. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, nauki biologiczne. Dostęp online: tak.
 • Advanced drug delivery reviews. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, nauki chemiczne. Dostęp online: tak.
 • Alzheimers & Dementia. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o kulturze fizycznej, nauki o zdrowiu, nauki prawne, nauki biologiczne. Dostęp online: tak

Psychologia – najlepiej punktowane czasopisma naukowe

Jak to wygląda w przypadku psychologii? Które czasopisma naukowe dotyczące tej dziedziny są najwyżej punktowane? Z tego, co wynika z wykazu Ministerstwa Edukacji i Nauki są to:

 • Child development. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: architektura i urbanistyka, nauki medyczne, nauki o kulturze fizycznej, nauki o zdrowiu, pedagogika, psychologia. Dostęp online: tak.
 • Clinical Psychological Science. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: nauki farmaceutyczne, psychologia. Dostęp online: tak.
 • Clinical psychology review. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, psychologia.  Dostęp online: tak.
 • Current directions in psychological science. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: nauki o zarządzaniu i jakości, psychologia. Dostęp online: tak.
 • Journal of Organizational Behavior. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: nauki o zdrowiu, ekonomia i finanse, nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki socjologiczne, psychologia.  Dostęp online: tak.

Jakie są najwyżej punktowane historyczne czasopisma naukowe?

Przyszła pora, abyś poznał najwyżej punktowane historyczne czasopisma naukowe. Zaliczyć do nich można:

 • Economic History of Developing Regions. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: historia, ekonomia i finanse. Dostęp online: tak.
 • European Journal of International Relations. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: historia, nauki o bezpieczeństwie, nauki o polityce i administracji. Dostęp online: tak.
 • Gender and Society. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: historia, nauki o kulturze i religii, nauki o zdrowiu, nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki socjologiczne, pedagogika. Dostęp online: tak.
 • Historical Methods. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: historia. Dostęp online: tak.
 • Journal of Public Administration Research and Theory. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: historia, nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki socjologiczne. Dostęp online: tak.

Najwyżej punktowane czasopisma naukowe o zdrowiu

A co z naukowymi czasopismami o zdrowiu? Które z nich są najwyżej punktowane? Oto one:

 • Advanced Science. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, inżynieria lądowa i transport, inżynieria materiałowa, inżynieria mechaniczna, nauki farmaceutyczne, nauki o zdrowiu, astronomia, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki fizyczne. Dostęp online: tak.
 • Alimentary Pharmacology and Therapeutics. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu. Dostęp online: tak.
 • Anatomical Sciences Education. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, weterynaria. Dostęp online: tak.
 • Annals of Family Medicine. Liczba punktów: 200. Dyscypliny naukowe: inżynieria biomedyczna, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki o zdrowiu. Dostęp online: tak.

Tłumaczenia publikacji naukowych

Wiesz już, do jakich czasopism warto pisać artykuły naukowe. Mając na uwadze to, że zdecydowana większość z nich jest dostępna wyłącznie w języku angielskim, można śmiało stwierdzić, że potrzebne tu są tłumaczenia. Tak się składa, że w dogadamycie.pl oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia publikacji naukowych. Współpracujemy z uniwersytetami i ośrodkami akademickimi w całym kraju. Tłumaczenie swojej pracy możesz zamówić w bardzo szybki i prosty sposób, czyli online. Jeżeli jesteś zainteresowany, zamów bezpłatną wycenę.

Tłumaczenia naukowe 24/7