Najlepsze aplikacje do zarządzania firmą na Android i iOS

Ogromne możliwości smartfonów to nie tylko rozrywka. Korzystając z mobilnych technologii, znacznie łatwiejsze staje się także prowadzenie firmy i zarządzanie projektami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z jednej strony aplikacje mobilne mają coraz większe możliwości, a z drugiej na wciąż rosnącą ofertę dla firm. Poznaj najlepsze aplikacje do zarządzania firmą, dostępnych na Android i iOS.

Aplikacje do poprawy komunikacji w firmie

Zapewnienie właściwych procesów komunikacyjnych to podstawa w każdym przedsiębiorstwie. Firmy, które zajmują się programowaniem i dystrybucją aplikacji, dostrzegają ten problem. Z tego powodu na rynku możesz znaleźć bardzo wiele rozwiązań, dzięki którym zapewnisz prawidłową i bezproblemową komunikację w swojej firmie.

Chociaż Jitsi i Cisco WebEx Meetings nie powstały pierwotnie z myślą o rynku aplikacji mobilnych, to obecnie znajdziesz je zarówno w Google Play, jak i AppStore. Oba narzędzia umożliwiają Ci organizowanie darmowych wideokonferencji, w trakcie których omówisz najważniejsze zagadnienia ze swoim zespołem. Równie dobrze możesz je wykorzystać, aby organizować spotkania pionu sprzedażowego z kluczowymi klientami. W obu przypadkach masz możliwość, aby m.in. udostępnić swój ekran wszystkim uczestnikom wideokonferencji czy prowadzić chat w trakcie rozmowy.

Nieco inne przeznaczenie mają z kolei aplikacje Rocket Chat i Slack. Są to oprogramowania, które posiadają niemal identyczny interfejs, a także możliwości. Możesz tam tworzyć chaty grupowe, wysyłać wiadomości bezpośrednio do wybranych osób oraz tworzyć ogólnodostępne kanały z najważniejszymi komunikatami dla wszystkich pracowników. Zarówno Rocket Chat, jak i Slack dostępne są w Google Play oraz AppStore.

Jeżeli lubisz wygląd i funkcjonalność Facebooka, to powinna Cię zainteresować aplikacja Yammer. Jest to część pakietu Microsoft Office 365, co zapewnia możliwość bezproblemowej integracji z innymi usługami Microsoftu. Koncepcja tego oprogramowania sprowadza się do tworzenia wyraźnej hierarchii w firmie, a także łączenia pracowników z liderami. Masz możliwość tworzenia grup dyskusyjnych, ogólnodostępnych kanałów informacyjnych oraz załączania plików. Posiada zatem wszystkie funkcjonalności, za które użytkownicy cenią Facebooka. Z tego też powodu jest to doskonałe narzędzie do komunikowania się z pracownikami, klientami, a także partnerami biznesowymi. Yammer możesz pobrać w mobilnej wersji dla smartfonów z systemami iOS oraz Android.

Najlepsze aplikacje do zarządzania projektami

Komunikacja to tylko jeden z kluczowych procesów w Twojej firmie. Im bardziej rozbudowaną organizacją zarządzasz, tym więcej projektów musisz nadzorować. W pewnym momencie możesz stracić orientację, co będzie pierwszym krokiem do poważnego kryzysu. Dlatego warto sięgnąć po aplikacje mobilne, które umożliwią Ci skuteczne zarządzanie projektami.

Aplikacja Trello to jedno z najbardziej znanych rozwiązań w tej dziedzinie. Dzięki niej możesz zorganizować zarówno swoją pracę, jak i całego zespołu. Wszystko to dzieje się za pomocą list, kart oraz tablic, które będą dotyczyć poszczególnych działań. Masz również możliwość monitorowania stanu konkretnego projektu. Co więcej – wszyscy członkowie Twojej organizacji mogą dodawać komentarze, a także inicjować współpracę z innymi pracownikami. Wszystko to odbywa się w bardzo przyjaznym interfejsie. Aplikacja dostępna jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i mobilnej i jest przy tym całkowicie darmowa.

Warto zwrócić uwagę także na aplikację Asana. Jest to rozwiązanie, które w przejrzysty sposób umożliwi Ci zarządzanie dużymi projektami. W darmowej wersji możesz dodać do 15 członków każdego zespołu, co sprawia, że mogą z niej swobodnie korzystać małe przedsiębiorstwa. Płatna licencja umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych widoków projektów, a także daje znacznie więcej możliwości. Dużym udogodnieniem jest fakt, że możesz z niej korzystać zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Co więcej – Asanę możesz zintegrować z takimi narzędziami, jak Slack, Gmail czy DropBox.

Do wieloetapowych projektów, przy których niezbędna jest ocena klienta, doskonale nadaje się z kolei aplikacja Invision. Jej ogromną zaletą jest możliwość udostępnienia klientowi wybranego etapu projektu, który powinien ocenić. Wyróżnia się bardzo efektownym i jednocześnie intuicyjnym interfejsem, który znacząco wpływa nie tylko na przyspieszenie pracy, ale czyni ją znacznie przyjemniejszą. To narzędzie jest bardzo dobrą odpowiedzią na potrzeby grafików oraz projektantów, którzy muszą nieustannie pozostawać w kontakcie ze swoimi klientami.

Nieco więcej możliwości od dwóch wymienionych wyżej posiada aplikacja Flowlu. Poza możliwością przypisywania zadań i monitorowania postępów, umożliwia również komunikację chatową z członkami zespołu. Masz możliwość wyodrębnienia przestrzeni dyskowej, do której można przesyłać pliki w określonej dziedzinie. Posiada przyjazny wygląd, który znacząco przyspieszy pracę każdemu użytkownikowi.

Najlepsze aplikacja do zarządzania finansami

Sukces każdej firmy to przede wszystkim uzyskanie płynności finansowej. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie jest aplikacja Xero. Posiada ogromne możliwości, w tym m.in. zebranie informacji o saldach kont bankowych czy monitorowanie oczekiwanych płatności w jednym miejscu. Jedną z funkcjonalności jest również informowanie o zadłużeniu klientów, którzy spóźnili się z płatnością.

Podobne możliwości ma aplikacja Kontomierz. Dzięki niej również zintegrujesz salda bankowe. Wyróżnia się natomiast bardzo rozbudowanymi zestawieniami za dany miesiąc rozliczeniowy, co przypadnie do gustu osobom przykładającym ogromną uwagę do szczegółów.

Aplikacje do kompleksowego zarządzania firmą

Wśród aplikacji mobilnych znajdziesz również rozwiązania, które łączą w sobie zarówno możliwości komunikacyjne, kontrolę finansów, zarządzanie projektami, a także wyznaczanie i monitorowanie zadań. Jednym słowem – są to kompleksowe rozwiązania mobilnych systemów CRM dla tych przedsiębiorców, którzy chcą mieć dostęp do firmy zawsze pod ręką.

Jednym z najciekawszych rozwiązań tego typu jest aplikacja Bitrix24. Jest to kompleksowe rozwiązanie, posiadające wszystko, co powinien mieć dobry CRM. Masz możliwość wyznaczania zadań i przypisywania do nich pracowników, a także monitorowanie postępów w danym projekcie. Aplikacja posiada wbudowany chat umożliwiający nawiązywanie dyskusji grupowych lub wysyłanie bezpośrednich wiadomości. Interesującą funkcją jest Extranet, która daje klientom możliwość wglądu do wyznaczonej zawartości. Dostępna jest również funkcja wystawiania faktur i monitorowania płatności.

Podobne możliwości daje BASEline. Aplikacja mobilna umożliwia sprawne zarządzanie obiegiem dokumentów w Twojej firmie. Co więcej – narzędzie posiada integrację ze wszystkimi drukarkami od firmy Brother, dzięki czemu wydruk niezbędnych dokumentów jest jeszcze szybszy. Posiada także wbudowany system do umawiania spotkań, wraz z automatycznym doborem najlepszej trasy do miejsca docelowego. Masz możliwość zarządzania zamówieniami oraz generowania zaawansowanych raportów sprzedaży.

Aplikacje mobilne do poprawy produktywności

Przy zarządzaniu firmą niezmiernie ważnym aspektem jest sprawne zarządzanie czasem. Możesz to zrobić, korzystając m.in. z aplikacji TMetric. Jest to rozbudowany system trackingowy, pozwalający na monitorowanie tego, w jaki sposób zagospodarowałeś swój czas. Wszystko opiera się na wizualnej osi czasu, na której wyraźnie widzisz, jakie zadania wykonałeś i ile one trwały. Masz możliwość monitorowania opłacalności wszystkich przedsięwzięć dzięki funkcji przypisywania wartości pieniężnej do każdej czynności. Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia mobilne, jak i stacjonarne. Ponadto posiada możliwość integracji z innymi oprogramowaniami, takimi jak Asana, Visual Studio, Trello i wiele innych.

Poprawę produktywności możesz sobie zapewnić również dzięki aplikacji Miro. To doskonałe narzędzie do przeprowadzania burzy mózgów oraz wizualizacji pomysłów, które z nich wynikają. Umożliwia tworzenie mapy myśli, która w bardzo przejrzysty sposób prezentuje najważniejsze plany, zadania oraz procesy. Aplikacja jest bardzo przydatna zwłaszcza w zespołach, które pracują w kreatywny sposób. Ciekawą funkcją jest możliwość zainicjowania grupowej wideokonferencji, w trakcie której wszyscy jej uczestnicy mają możliwość tworzenia mapy myśli w czasie rzeczywistym.

Najlepsze aplikacje do tłumaczenia dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga również szybkiego dostępu do translatora. Nie zawsze możesz sobie pozwolić na oczekiwanie, aż zlecone przez Ciebie tłumaczenie zostanie zrealizowane. Dlatego warto wyposażyć się w jedną lub kilka aplikacji, dzięki którym zyskasz dostęp do szybkich usług translatorskich.

Jedną z nich jest aplikacja mobilna do popularnego Tłumacza Google. Jakiś czas temu została wdrożona duża aktualizacja, która znacznie poszerzyła jej możliwości. Poza podstawową funkcją tłumaczenia tekstu, w tym całych dokumentów, posiada również opcję tłumaczenia mowy. Może Ci się to przydać w trakcie np. biznesowego wyjazdu do kraju, którego języka nie znasz. Ciekawą funkcjonalnością jest tłumaczenie informacji zawartych na różnych obiektach, takich jak np. tablice informacyjne, opakowania produktów itp.

Podczas podróży może przydać Ci się również TripLingo. To nie tylko aplikacja do tłumaczenia, ale przede wszystkim podręczny informator o kraju, do którego przyjechałeś. Interesującymi funkcjami są chociażby wbudowany kalkulator napiwków, podręczny konwerter walut czy informacje o numerach alarmowych. Masz również dostęp do najważniejszych informacji o kulturze oraz obowiązującej etykiecie danego kraju. Niestety, część funkcji jest dodatkowo płatna i wymaga wykupienia kredytów. Niemniej, TripLingo może Ci bardzo pomóc podczas wyjazdów biznesowych.

Najlepsze aplikacje do zarządzania firmą

Wszystkie wymienione aplikacje do zarządzania firmą w wymierny sposób mogą podnieść efektywność w Twoim przedsiębiorstwie. Najważniejszą kwestią pozostaje właściwa ocena potrzeb i doboru tych narzędzi, które w jak najlepszym stopniu mogą im sprostać. Rozwiązań na rynku mobilnym jest wiele, pozostaje tylko wybrać te aplikacje, których naprawdę będziesz potrzebować.